קידום אורגני – 5 היתרונות שיקפיצו את העסק שלכם קדימה

נכתב על ידי יוסי זנה, מנכ”ל מרובע ברשת.

כולנו חיים בעולם של סיפוקים מידיים ולכן, אין זה מפתיע שבעלי עסקים רבים המבינים את חשיבות הפרסום ברשת האינטרנט, נוטים לבחור בקידום הממומן המספק לידים מיידים. אך אם אתם בעלי עסקים שחושבים קדימה, הקידום האורגני ישמש עבורכם כלי שיווקי רב-עוצמה ומשתלם במיוחד.

הקידום הממומן (PPC – Pay per click) הפך ל”פרה החולבת” של גוגל ולא במקרה: מחד, הקידום הממומן יכול לספק לידים מהיום להיום ומאידך, חברות קידום האתרים, הנדרשות להציג תוצאות כאן ועכשיו, מעדיפות להשקיע את המאמצים בקמפיינים ממומנים באינטרנט וברשתות החברתיות ולא בקידום אורגני (SEO – Search engine optimization) הדורש חשיבה אסטרטגית, תכנון קפדני וביצוע סיזיפי.

מהו קידום אורגני?

קידום אורגני (“טבעי”) הוא כינוי לסדרת פעולות מתמשכות שנועדו להציב את האתר שלכם בראש טבלת החיפושים במנועי החיפוש ולהביא אותו לחשיפה מקסימלית בקרב לקוחות פוטנציאלים רלבנטיים.

בראייה עסקית ארוכת טווח, לקידום האורגני יתרונות עסקיים משמעותיים על פני הקידום הממומן. אומנם חברת גוגל מעדיפה שתשקיעו את מיטב כספכם בקידום ממומן והיא אף מאתגרת את חברות הקידום האורגני עם שינויים תדירים באלגוריתם החיפוש, אך ניהול מקצועי של פעילות הקידום האורגני, יוביל עד מהרה לשיפור בציון האיכות של האתר שלכם ומכאן, השמיים הם הגבול.

קידום אורגני – כל היתרונות לעסקים שרואים קדימה

לעומת הקידום הממומן שנועד ליצור לידים מיידים, קידום אורגני מציע מספר יתרונות אסטרטגיים הקשורים זה בזה ושבלעדיהם, פעילות השיווק ברשת אינה שלמה:

  • 1. קידום אורגני מקצועי מנטר את חווית הגלישה באתר ומשפר אותה באופן תמידי.
  • 2. שיפור חווית הגלישה, מעלה את זמן השהייה של הגולשים באתר. כתוצאה מכך, גוגל מסיקה שהאתר מציע תוכן רלבנטי ותועלת אמיתית לגולשים.
  • 3. אתר המזוהה ע”י גוגל כאיכותי ורלבנטי לגולשים, יזכה למיקום טוב יותר בתוצאות החיפוש, אשר יחשוף אותו לקהל ממוקד ואיכותי יותר.
  • 4. הקהל הממוקד והאיכותי שיבקר באתר הוא פוטנציאל לאינספור לידים – בלי לשלם עשרות שקלים לכל הקלקה שביצע לקוח… או מתחרה סקרן.
  • 5. אתר רלבנטי ואיכותי הזוכה לתנועת גולשים רבה, יזכה לציון איכות גבוה אשר יפחית את מחיר ההקלקה – אם וכאשר תבחרו לצאת בקמפיין קידום ממומן, כחלק מתמהיל המדיה.

קידום אורגני – הבסיס לנוכחות שלכם ברשת

קידום אורגני הוא הבסיס לכל פעילות קידום שתבצעו ברשת: קידום ממומן, קידום ברשתות חברתיות, כתבות ממומנות ועוד. אך למרות זאת, מקדמים רבים נמנעים מלעסוק בו, מכיוון שהקידום האורגני מחייב פעילות מתמשכת שתוצאותיה לא מורגשות מיד.

הקידום האורגני מחייב ניטור צמוד, הפקת דוחות תקופתיים, עדכון משימות שבוצעו, ניתוח התוצאות ויישום שיפורים מתמידים. כל אלו הופכים את האתר לרלבנטי עבור הגולשים ומספקים לכם, בעלי האתר, החזר השקעה גבוה מכל ערוץ קידום אחר.

בנוסף, תיהנו מנכס אינטרנטי עסקי בעל ערך רב: ההיסטוריה מוכיחה שאתרים בתחומים מסוימים שהתבססו בראש תוצאות החיפוש בגוגל, הפכו למוצר מבוקש הניתן למימוש ולמכירה!

דוגמאות להצלחות ומיקומים אורגניים – לחצו כאן

רוצים להקפיץ את העסק שלכם קדימה?
מומחי הקידום האורגני של מרובע ברשת, עומדים לרשותכם כאן